Jitka Braunerová
cell gsm: 605 181 364

Jednoduché vánoční aranžmá zvládne každý

před 21 dny, 12.11.2016

Vánoce jsou synonymem lidské blízkosti i souzněním, radosti dětí a specifické zimní krásy a nálady. K souladu těchto krásných svátků patří dekorace a slavnostně prostřený stůl. Stolování o vánočních svátcích je takřka dominantou všeho dění. Vše je sváteční, stůl je krásně prostřený. Všechny ty přípravy, nakupování, vaření a pečení vyžadovaly dost invence a snažení, abychom si právě nyní, v čase vánočním, v pohodě a klidu všechny ty dobroty vychutnali. Na vánočním stolování si tedy rádi dáváme záležet.

Číst celý článek

Sváteční ubrus a prostírání

před 21 dny, 12.11.2016

Základem správně prostřeného stolu je sváteční ubrus. Na ubrusu by nemělo chybět prostírání, sváteční talíře, příbory a hezké, nejlépe broušené skleničky. Na slavnostní stůl patří i sklenice na víno a ubrousky. Dobře se vyjímá mísa s ovocem a cukroví na slavnostním tácu. Naaranžované ubrousky, nejlépe vypadají látkové, laděné do jednoho tónu se stolovou dekorací. Na stole mohou zůstat po celou dobu Vánoc. Papírové ubrousky použijeme při stolování k praktickému využití, látkové slouží většinou jen k dekoračním účelům.

Číst celý článek

Jak z obyčejného stolování udělat nezapomenutelný zážitek

Ačkoliv v zahraničí je model pokrytí stolu už zaběhnutý, u nás se začíná teprve rozvíjet. Jedná se o tzv. běhoun, nebo také napron. Stůl vždy pokrývá dlouhý splývavý ubrus a přes něj je přehozena pokrývka ze stejného materiálu, ale v jiné barvě či kombinaci barev. Kromě toho, že stůl vypadá poněkud exoticky a hlavně vznešeně, je výhodou, že v případě ušpinění můžeme vyměnit pouze vrchní díl sestavy. 

Jakou vánoční výzdobu zvolit v interiéru?

Zvolte si, v jakém duchu chcete svátky prožít, tomu přizpůsobte celkovou výzdobu interiéru, včetně stolu. Je jen na vás, jaký styl a barevnost zvolíte, a do jaké míry si pustíte vánoční atributy do svého soukromí. Buď můžete směřovat k tradicím, nebo modernímu stylu. Máte rádi matné barvy, nebo spíše lesk? V první řadě by jste měly vyjít z toho, jak máte zařízený interiér a co se do něj hodí.

Do jakých barev ladit Vánoce?

Výhodné je pořídit si vánoční ozdoby v nadčasových barvách a klasických odstínech. Sázkou na jistotu je bílá, stříbrná a zlatá. Tyto barvy budou s Vánocemi spjaty trvale, napříč všemi obdobími. Jestliže rádi sledujete aktuální módní trendy, stačí k barevným stálicím dokoupit jen drobnosti.