Jitka Braunerová
cell gsm: 605 181 364

Staň se VIP zákazníkem a nakupuj výhodně

před 3 měsíci, 8.4.2017

Být stálým zákazníkem se vyplácí! Všem, kteří objednají zboží alespoň dvakrát ve stejném roce nabízíme členství ve věrnostním klubu. Na jeho základě můžete nakupovat s 10-ti % slevou. Po realizaci dvou objednávek v kalendářním roce vám budou automaticky zaslány přihlašovací údaje, které vám umožní již příště nakoupit výhodněji.

Číst celý článek

Objevte kouzlo krásné Francie s novinkami v kolekci Route de Paris

před 3 měsíci, 8.4.2017

Metropole Francie je jako krásná květina, která postupně roste, dokud naplno neukáže svou krásu...

Číst celý článek

Tipy pro jarně prostřený stůl

Období začínajícího jara má zvláštní kouzlo, rozkvétají stromy, objevují se první jarní barevné květy, dozrává ovoce a vzduch je provoněný sladkými vůněmi....Barvy slavnostně prostřeného stolu volíme ve výraznějších tónech, žlutou, oranžovou, zelenou, nebo bílou, takové, které mohou případně  doplňovat barevné květiny ve váze. Základem je spodní podkladový ubrus, který překrývá celou plochu stolu. Ten překryjeme zvoleným běhounem. Vše doladíme prostíráním, které by mělo celkově ladit s ubrusy a drobnými dekoracemi, které pokrývají stůl, včetně látkových ubrousků. Jen na nás záleží, co všechno ještě použijeme k jarní výzdobě stolu. Můžeme si přinést rostlinný materiál z přírody, použít barevná sklíčka, korálky, kamínky, sušené květy...


Slavnostní tabuli rozzáří žlutá nebo oranžová

Se žlutou barvou si spojujeme slunce, světlo, vitalitu a radost. Žluté květy se objevují již brzy na jaře...narcisy, tulipány, pryskyřníky, a pokračují v pozdím létě...slunečnice, i na podzim...listopadky, zlatožluté listí. Příležitost ozdobit tabuli žlutou je tak prakticky stále. Navíc můžeme její veselý účinek zvýšit dalšími žlutými doplňky. Ubrousky svázané žlutými stužkami, svíčky v nejrůznějších odstínech žluté...

Když je základem zelená

Zajímavá bude i kompozice tón v tónu. Když prostřeme celý stůl v zeleném odstínu, zelený ubrus, případně ubrus se vzorem v této barvě, sladíme jej s prostíráním a ubrousky, kroužky na ubrousky, zeleným nádobím a svíčkami, může to mít velmi oživující účinek.

Bílá je slavnostní

Stůl oděný do bílé barvy, může být jednoduchý i slavnostní. Podle toho s čím jej kombinujete, mění svůj účinek. Zcela bílý stůl může působit dost chladně a jednoduše, ale zároveň elegantně. 

V hlavní roli polštáře

Hledáte dokonalý doplňek pro svůj interiér...polštáře budou to pravé. Představte si pohovku, která zeje prázdnotou. Nepůsobí na vás příliš upraveně, až chladně? A teď si představte, že na ni položíte několik dekoračních polštářů. Jak na vás bude působit nyní? Polštáře dodávají pohovce energii, vdechnou jí skutečný život a prostor dokonale oživí. 

Polštářky mohou i vonět

Vůně má výrazný vliv na lidskou psychiku...nejpoužívanější levandule krásně provoní a zároveň odpuzuje šatní moly. Květ levandule je pro své zklidňující účinky přidáván do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Mírně snižuje tlak. Levandule se původně vyskytovala pouze v západním středozemí, ale kulturou se rozšířila po celém jejím území. Tradiční oblastí pěstování je jihovýchodní Francie v Provence, ale pěstuje se i v mnoha dalších zemích jižní Evropy.